Dzień dobry :)

choroby przyzębia

Periodontologia, czyli choroby przyzębia, zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Zadaniem periodontologii jest zapobieganie rozwojowi między innymi parodontozy u Pacjentów. Istotną rolą odgrywają przy tym działania edukacyjne, które zmierzają do wytworzenia prawidłowych nawyków dotyczących higieny jamy ustnej, czyli właściwe i regularne mycie zębów, używanie odpowiednich szczoteczek, past, nici dentystycznych oraz płynów antyseptycznych. Wszystkie te działania pozwalają na usuwanie płytki nazębnej. A to z kolei odgrywa istotną rolę w zapobieganiu powstawania zmian zapalnych w obrębie przyzębia.
W wielu pracach badawczych, wskazuje się na wpływ periodontitis ( zapalenie zęba ) na występowanie powikłań sercowo-naczyniowych. Częstość występowania choroby wieńcowej wzrasta o 25 – 72% u osób ze stwierdzoną chorobą przyzębia.

Ostatnie doniesienia naukowe mówią również o połączeniu bakterii znajdujących się w zapalnych tkankach przyzębia z chorobą Alzheimera.

Przykładowe przebiegi kilku z naszych zabiegów:

Zabieg korekty girlandy dziąsłowej przed planowanym leczeniem protetycznym.

Estetyczne wydłużenie koron klinicznych przed planowaną odbudową protetyczną poprzez osteoplastykę i gingiwektomię

Recesja I kl wg Millera na z.32(lewy dolny siekacz boczny)-metoda pokrycia recesji:boczne przesunięcie płata+przeszczep z podniebienia(CTG)

Zabieg pogłębienia przedsionka poprzez poszeszenie strefy dziąsła rogowaciejącego oraz eliminację gry mięśniowej. Zdjęcia przed oraz po zabiegu.

TOP