Choroby przyzębia

Periodontologia, czyli choroby przyzębia, zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Zadaniem periodontologii jest zapobieganie rozwojowi między innymi parodontozy u Pacjentów. Istotną rolą odgrywają przy tym działania edukacyjne, które zmierzają do wytworzenia prawidłowych nawyków dotyczących higieny jamy ustnej, czyli właściwe i regularne mycie zębów, używanie odpowiednich szczoteczek, past, nici dentystycznych oraz płynów antyseptycznych. Wszystkie te działania pozwalają na usuwanie płytki nazębnej. A to z kolei odgrywa istotną rolę w zapobieganiu powstawania zmian zapalnych w obrębie przyzębia.
W wielu pracach badawczych, wskazuje się na wpływ periodontitis ( zapalenie zęba ) na występowanie powikłań sercowo-naczyniowych. Częstość występowania choroby wieńcowej wzrasta o 25 – 72% u osób ze stwierdzoną chorobą przyzębia.

Ostatnie doniesienia naukowe mówią również o połączeniu bakterii znajdujących się w zapalnych tkankach przyzębia z chorobą Alzheimera.

Zabieg korekty girlandy dziąsłowej przed planowanym leczeniem protetycznym

Przed leczeniem
W trakcie leczenia
W trakcie leczenia
Po leczeniu

Estetyczne wydłużenie koron klinicznych przed planowaną odbudową protetyczną poprzez osteoplastykę i gingiwektomię

Przed leczeniem
W trakcie leczenia
W trakcie leczenia
Po leczeniu

Recesja I kl wg Millera na z.32(lewy dolny siekacz boczny)-metoda pokrycia recesji:boczne przesunięcie płata+przeszczep z podniebienia(CTG)

Przed leczeniem
Po leczeniu
Po leczeniu

Zabieg pogłębienia przedsionka poprzez poszerzenie strefy dziąsła rogowaciejącego oraz eliminację gry mięśniowej. Zdjęcia przed oraz po zabiegu.

Przed leczeniem
Po leczeniu

Wojska Polskiego 45A
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki

883-244-777
790-501-777